Defrim Methasani marton vajzën e vogël: Rina nuse dhe Luna e pranishme ishin..

Në familjen e Defrim Methasani ka patur festë këtë javë, pasi vajza e vogël e familjes kurorëzoi dashurinë e saj në martesë. Një gëzim i madh pas një beteje të vështirë që ata kaluan me Lunën, vajzën e dytë të familjes, e cila fatmirësisht arriti të fitojë betejën me kancerin.

Gazetari teksa ka ndarë një foto me vajzën e vogël nuse, ka ndarë me ndjekësit edhe gëzimin e madh që ka përjetuar në këtë ditë të madhe.

Defrim Methasani marton vajzën e vogël: Rina nuse dhe Luna e pranishme.

“Falë Zotit, ndodh që ëndrrat e mëdha të bëhen realitet. Kur vajza vuri kokën te supi im, mu duk se bota ishte e imja, në një natë që defakto kishte për familjen Methasani dhe të afërmit e saj, jo një, por dy dasma. Rina, vajza më e vogël nuse, por dhe Luna aty e pranishme, ishin dy dhurata që në vlerë nuk paguheshin kurrë.

Post dasmës, kam marrë qindra e mijëra mesazhe, ndaj përmes këtij statusi dua t’ju shpreh një “mal” me mirënjohje dhe një det dashuri…! Jam me fat që ju jeni në jetën time njerëz kaq të mirë dhe të vlefshëm. Zoti ju gëzoftë në familjet tuaja! ”, kam shkuar ai.