Friday , May 20 2022

Eni Çobani del për herë të parë në publik me bashkëshortin, rrëfen si u njohën dhe momentin kur ia prezantoi të atit…

Advertisement

E ftuar në rubriken “Gjysma ime” në Tv Klan ka qenë Eni Çobani së bashku me bashkëshortin e saj Avenirin. Për Avenirin është dalja e tij e parë publike, pasi ka preferuar të qëndronte larg ekranit. Si rrallë herë ai pranoi ftesën e moderatorit me kënaqësi, ku së bashku me Enin kanë rrëfyer shumë si për jetën e tyre private por dhe atë personale. Gjatë intervistës Eni ka treguar si u njohën me njëri-tjetrin dhe si reagoi babai i saj kur mori vesh se vajza e tij ishte dashuruar.

Eni Çobani: Babai na rriti shumë të lirë, shumë të hapur, komunikatave. Nuk e kemi pasur thjesht baba, për ne ishte shok dhe sigurisht që kjo ngjarje do ndahej dhe me të. Ai arriti në një moment që kishte dhe pak shqetësim sepse kjo vajza që ai kishte bërë goxha të mirë, akoma nuk po arrinte të lidhej në një marrëdhënie dhe në momentin që unë i thashë që më pëlqen dikush, për tim at ishte një arritje.  Një ditë të bukur pa më thënë asnjë gjë, merr rrugën, e kishte marrë vesh se ku Aveniri ushtronte biznesin, paraqitet si një klient.

Ardit Gjebrea: Aveniri nuk e njihte babin tënd?

Aveniri: Jo.

Eni Çobani: Njihte vetëm Enin dhe asnjë njeri përveç Enit.

Aveniri: Unë kam pasur një rrjet dyqanesh për këpucë.

Ardit Gjebrea: Dhe babi yt futet si klient në dyqan?

Eni Çobani: Për të blerë një palë këpucë.

Aveniri: Unë rastisi që të isha atje, se unë vazhdimisht bëja furnizimet, shkoja në Itali dhe vija, atë ditë isha çuditërisht atje.

Eni Çobani: Aveniri ishte aty dhe i ka shërbyer si çdo klienti, me shumë edukatë dhe im at ishte i surprizuar nga fakti i mikpritjes, i të folurit, komunikimit të panjohur me njëri-tjetrin dhe ai këtë donte të kuptonte, si është ky njeri me dikë që nuk e njeh. Kthehet në shtëpi, më thotë këtë veprim. Sigurisht unë ngela pak keq sepse nuk e dija si ishte paraqitur Aveniri dhe ai më tha që Eni ndaj po të njëjtin mendim me ty, mua më duket që ai djalë është për ty.

Advertisement