Friday , May 20 2022

EXIT-POLL/ Ja si ndahen mandatet në Elbasan

Advertisement

Exit Poll i realizuar nga Albanian Post dhe i publikuar në Top Channel në Elbasan nxjerr fitues Partinë Socialiste me 8 mandate dhe rreth 53.4% të votave. Sipas Exit-Poll, PD në Elbasan fiton 6 mandate, ose 40.7% të votaveLSI nuk merr mandat në Elbasan, pasi rezulton se ka 3.7% të votave.

Sipas Baton Haxhiut, vrásja e Pjerin Xhuvanit ka dëmtuar rezultatin e Partisë Demokratike.

Advertisement