Sunday , May 22 2022

E shkuara e errët e Teas? Policia i gjente 800 bimë kànàbis sàtivà, àrrestohej në flagrancë njeriu i shtrenjtë!

Advertisement

Tea Trifoni është një ndër personazhet më të disktuara të Për’Puthen. Ajo doli në emision me Andin së bashku, por nuk ishte një marrëdhënie e sinqertë, pasi në të vërtetë Tea ishte e lidhur me Beartin.  Marrëdhënia me djalin nga Kosova nisi me zjarr, por po u shua shumë shpejt. Bearti dhe Tea i dhanë fund lidhjes në ditëlindjen e kësaj të fundit, madje kishin udhëtuar në Turqi. Ndarja u shoqërua me kunja nga palët dhe dedikime në distancë.

Një tjetër lajm i publikuar nga Luigji Press ka sjellë në vëmendje sërish Tean, por për keq. Ajo duket se është rritur me një familje me probleme. Familja e saj është àrrèstuar pèr kànàbis.

“Rreth 800 bimè nàrkotikè janë asgjësuar nga policià e Lushnjès gjatë ditës së martë, ndërsa janë àrrèstuar edhe dy kultivuesit e tyre.

Policia ka bërë të ditur se ka àrrèstuar në flagrancë shtetasit Dhimitraq Prifti, 49 vjeç, dhe Teuta Trifoni, 38 vjeç, pasi në banesat e tyre u gjetën dhe sekuestruan rreth 800 bimè nàrkotikè të dyshuara kànàbis sàtivà, të cilat ishin kltivuar në vazo lulesh”, – shkruhej në lajmet e kohës.

Advertisement