Tuesday , May 17 2022

Ndodh edhe kështu/ E fejuara futi kekun në furrë, burrit i digjen 40 mijë eurot që fshiheshin brenda

Advertisement

Strudeli që kushtoi 40 mijë Euro. Alberto Vazzoler, ish dentisti 52-vjeçar nga San Donà di Piave në Tetorin e vitit 2016 fshehu paratë tek soba duke mos i deklaruar tek autoritetet tatimore, por e fejuara e tij i bëri gjëmën, pasi në furrën ku gjendeshin Eurot ajo poqi një strudel.

Silvia Moro, e fejuara e dentistit është përgjuar nga autoritetet, dhe në një sms të dërguar motrës së saj, ajo shkruante “Kam bërë një gafë, kam pjekur strudelin në furrën ku ishin 40 mijë Euro të cilat u dogjën”.

Kjo provë është bërë e ditur kur Vazzoler ka dalë para gjykatës, pasi është në hétim për mosdeklarim të ardhurash.

Por kjo nuk është hera e parë që 52-vjeçari është në hétim. Në vitin 2011 ai u pαdit për eva zion fiskal, një akµzë nga e cila u lirua në tetor 2017. Ai u aṙestua përsëri në maj të 2018 për të njëjtën akµzë.

Sipas mediave italiane të cilat u referohen he ti me ve, ai nuk ishte pothuajse asnjë nga pasuritë që posedonte në emrin e tij, për tu shmang ur detyrimeve ndaj shtetit. Autoritetet kanë sékuestruar shtëpi të cilat ishin shumë luksoze si dhe makina.

Advertisement