Thursday , May 26 2022

“Do e bëj edhe për fëmijët e tu”, Fevziu befason të ftuarën: Jo, une e kam deklaruar disa herë në televizor që…

Advertisement

Psikologia Denada Toçe kandidon për deputete nën siglën e Bindjes Demokratike për zgjedhjet e 25 Prillit. Së fundmi ajo ka qenë e ftuar në emisionin “Opinion”. E pyetur nga drejtuesi i Opinion, Blendi Fevziu, se cila është filozofia e saj për përfshirjen në zgjedhje, psikologia e njohur u shpreh se fëmijët e saj dhe e ardhmja e tyre kanë qenë një shtysë e fortë për të bërë ndryshimin.

Biseda:

Blendi Fevziu: Cila është filozofia që ke dashur të kandidosh? Edhe e vetme, edhe e pavarur, edhe pa mbështetje.

Denada Toçe: Unë që herët e kam dashur këtë vend dhe vazhdoj ta dua akoma. Kam pasur me dhjetëra e mijëra mundësi sepse ky vend të shtyn dhe të krijon një trysni në çdo hap të jetës, në çdo dekadë timen ka krijuar një trysni për të thënë Denada pse nuk shkon andej ta bësh shkollimin tënd? Pse nuk shkon andej të vizitohesh te mjeku? Dhe ky lloj presioni tashmë ka ardhur te gjëja më e shtrenjtë që unë kam trashëguar, që janë fëmijët e mi.

Blendi Fevziu: Dhe ti tani do të ndryshosh Shqipërinë për fëmijët e tu?

Denada Toçe: Po dhe për fëmijët e tu.

Blendi Fevziu: Jo unë u kam thënë të ikin. E kam thënë disa herë në televizor. I qëndroj akoma.

Advertisement