Thursday , June 30 2022

Duke filluar prej së hënës, metereologu grek paralajmëron ndryshim drastik të motit.

Advertisement

Shqipëria dhe i gjithë rajoni pritet të përballet me një mot të keq gjatë fillimit të javës. Siç paralajmërojnë meteorologët grekë, moti pritet të përkeqësohet gjatë të hënës dhe kulmi do të jetë të martës pasdite. Priten shira të rrëmbyeshëm të shoqëruara me rrufe të shumta, sidomos në pjesën jugore, jug-lindore dhe qendrore të vendit. Temperaturat pritet të ulen me disa gradë duke risjellë plotësisht vjeshtën në Shqipëri.

Advertisement