Monday , June 27 2022

Otamendi dhe 50 milion euro, City në sulm për mbrojtësin e kombëtares

Advertisement

Akordi me Napolin për Kalidou Koulibaly nuk po vjen dhe Manchester City ka vendosur të shpenzojë për një tjetër qendërmbrojtës, repart ku Pep Guardiola pret një “dhuratë” nga drejtuesit e klubit. “Cityzens” pëlqejnë Ruben Dias, 23-vjeçarin e Benfikës. TMW raporton se bisedimet mes dy klubeve kanë nisur dhe City kanë bërë propozimin e tyre për portugezin (19 ndeshje me kombëtaren).

50 milion euro + kartonin e Nicolas Otamendit, qendërmbrojtësit argjentinas që ka luajtur me Porton më parë, ofrojnë anglezët për të siguruar shërbimet e Ruben Dias.

Një ofertë që tundon “Shqiponjat e Lisbonës”, të cilët kanë marrë kohën e duhur për t’u menduar me propozimin që vjen nga Premier League. /abcnews

Advertisement