Monday , June 27 2022
Foto Arkiva

Ekzèkùtími i Bujar Celës ngre në këmbë Pòlícinë e Renea-n, çfarë po ndodh në Elbasan

Advertisement

Pòlícia dhe RENEA vijojnë me kontrollet në pika të ndryshme të qytetit të Elbasanit. Një postobllòk është stacionuar tek rrethrrotullimi i Bradadeshit, ku çdo mjet i dyshimtë i nënshtrohet një kontrolli të imtësishëm. Ndërkohë postbllòqe ka pasur dhe pranë hyrjeve e daljeve në qytet. Në 72 orët e fundit, janë shoqëruar dy persona por pòlícia nuk ka dhënë detaje rreth tyre. Ndërsa një tjetër është árrèstuar si i dyshuar për ngjarje krímínale.

Kontrollet janë shtuar që prej èkzèkutimit të Bujar Çelës, i cili u vrá mëngjesin e së enjtes teksa po pinte kafen e mëngjesit.

/faxweb

Advertisement