Thursday , June 30 2022

Makina përplas fëmijën në Elbasan, i mituri në gjendje të rëndë në spital

Advertisement

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e djeshme në Elbasan, ku një makinë ka përplasur një fëmijë. Ngjarja ka ndodhur në Kryqëzimin e Cërrikut, ndërsa fëmija u dërgua në spital, ku fatmirësisht ndodhet pa probleme serioze për jetë. Nuk dihen ende rrethanat e ngjarjes, ndërsa policia ka shkuar në vendngjarje dhe ka nisur hetimet.

Kryqëzimi i Cerrikut është një nga akset më të rrezikshme të qytetit të Elbasanit. Një kryqëzim i cili lidh, jo vetëm aksin nacional Elbasan-Librazhd, apo në anën jetër Elbasan-Tiranë, por edhe rrugët e fshatrave në drejtim të qytetit. Kjo e bën një nga kryqëzimet më të ngarkuara, por edhe më të rrézikshme, deri në momentin që këmbësore dhe mjete duhet të ndajnë të njëjtën rruge. 

Advertisement