Tuesday , May 17 2022

E tmerrshme/ Koronavirusi, vret veten një infermiere 34-vjeçare

Advertisement

Në Itali është dramë e përditshme. Mësohet se Një infermiere 34-vjeçare italiane, e cila punonte në njësinë e kujdesit intensiv të Spitalit “San Gerardo” të Monzas, i dha fund jetës duke i vetëvrarë të martën.

Federata kombëtare e infermierëve njoftoi se infermierja kishte rezultuar pozitive me koronavirus dhe “kishte jetuar me stres të rëndë nga frika se mos kishte infektuar të tjerët”.

Advertisement